Палітра думок

Дата: 12 травня 2020 о 18:17

Основні завдання програми «Літературне краєзнавство» (за якою працює секція української літератури Золочівської МАН) полягають у формуванні таких компетентностей:

пізнавальної: уміння спостерігати навколишній світ, ознайомитися з пам’ятками літератури, історії і культури, фольклором, усною народною творчістю, традиціями та обрядами рідного краю; формування особистісного сприйняття дослідженого матеріалу;

практичної: уміння оформляти літературно-краєзнавчі виставки, музеї, кабінети; формування навичок дослідницької, пошукової роботи; засвоєння етики спілкування у процесі записування фольклорного матеріалу; дотримання основних правил техніки безпеки під час екскурсій та експедицій.

творчої: набуття досвіду складання літописів літературного життя чи літературно-художньої карти рідного краю, оформлення літературного календаря, підготовка тематичних свят; систематизація зібраного матеріалу, презентація своїх досліджень та їх захист, участь в екскурсіях, експедиціях, акціях;

соціальної: формування громадської позиції, здатність до співробітництва,  виховання культури спілкування, свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих; збереження та примноження культури, звичаїв, традицій українського народу; повага до людей, формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійність, колективізм, працелюбство, ініціативність, відповідальність та інші); виховання доброзичливості, вміння працювати в колективі.

Важлива роль у програмі відводиться формуванню у вихованців мовної культури, засвоєнню термінології з літературної творчості, краєзнавства та  практичній роботі із зібраним літературно-краєзнавчим матеріалом.
           Очевидно, що умови карантину внесли корективи у навчальний план занять секції. Проте, талановитий педагог Марія Петрівна Рибка зуміла організувати дистанційні заняття, які не тільки відповідають основним завданням програми, а й  заохочують вихованців вдосконалювати навики дистанційного навчання, пошуку важливої інформації в безмежному потоці Інтернету, комунікації засобами електронного зв’язку тощо.
           Так під час дистанційного заняття вихованці секції переглянули віртуальну виставку Золочівської районної бібліотеки ім. І. Франка «Берегиня роду і держави», присвячену Дню Матері. Представлені книги та музичне оформлення возвеличували образ матері, оспіваний у творчості багатьох українських поетів та письменників XIX-XXI cт. зокрема наших митців-земляків.
           Приємні враження та позитивні емоції отримали вихованці і від  онлайн - презентації збірки поетеси-землячки Катерини Тихонової «Поговорити пошепки». Слухання живого голосу митця, занурення у різнобарвну тематику її творів, мистецтво ведення поетичної розмови викликало у юних літературознавців цілу палітру думок, надало можливість ще краще пізнати секрет її творчості та отримати в подарунок збірочку з автографом.

Додаток: фото з архіву секції «Перші заняття літературно-краєзнавчої секції».