Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

МАНівець Назар Погончук – бронзовий призер республіканського конкурсу

Дата: 9 листопада 2020 о 09:41
Автор: Климук О. М.
157 переглядів

Золочівщина багата талантами. Це ще раз довів обдарований вихованець секції фізики Золочівської МАН, учень другої школи Назар Погончук, ставши бронзовим призером Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малих академій наук у секції експериментальної фізики. Понад 1000 фіналістів змагались у республіканському етапі конкурсу, пройшовши усі три рівні: дослідницька робота, постерний захист, наукова конференція. Складно? Надзвичайно складно і водночас цікаво! Активні, мотивовані, зацікавлені підлітки мали можливість проявити себе, продемонструвати свої знання, навички, свої досягнення.
Неможливо не згадати і наставника Назара – талановитого і досвідченого вчителя, керівника секції фізики Маньовську Галину Володимирівну. Саме вона заклала підґрунтя знань, зуміла надихнути вихованця, спонукати до пошуку, дослідження, праці. Галина Володимирівна чи не єдиний вчитель серед наукових керівників фіналістів (решта наукових керівників – доценти та професори вишів). Очевидно це свідчить про рівень вчителя та відношення до обраної професії.

Але трохи про те, як усе відбувалось…

У лютому місяці 2020 року відбувся ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малих академій наук учнівської молоді. Вихованець секції фізики Золочівської МАН (керівник секції Маньовська Галина Володимирівна), учень другої школи Погончук Назар став переможцем у секції експериментальної фізики (відділення фізики та астрономії), отримавши право представляти команду Львівської області на республіканському етапі конкурсу. Введення карантинних обмежень внесло корективи у плани проведення конкурсу – було прийнято рішення перенести фінальний етап конкурсу на листопад та провести його он-лайн. Отже, вперше за всю свою історію конкурс-захист відбувся онлайн: непрості конкурсні дні, тижні виснажливої підготовки, 10 тисяч квадратних метрів, забудованих під конкурс, більше 1000 підключень від вмотивованих конкурсантів до «Zoom», 65 окремих студій-секцій, у яких транслювалися захисти, майже пів мільйона зацікавлених відвідувачів за 1 день віртуальної виставки. А на виставці – 100 тисяч голосів за конкурсні проєкти, 720 активних педагогів на онлайн-семінарі, понад 500 нагород для конкурсантів.

Проте як зазначив директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, успіх і перемога на цьому конкурсі не вимірюються кольором медалі чи її наявністю. Кожен відчує вагомість результату цього конкурсу лише на відстані часу. Чим далі від змагання учасники відходитимуть, тим більше будуть цінувати його.

Цього року конкурс проходив під хіп-хоп і фанк, бо ведучими трансляцій були учасники гурту «ТНМК» Фоззі та Фагот – розкачували аудиторію, яка доєдналася до ефіру через «Zoom».

«Комп’ютер», «навушники», «приєднатися до конференції», «демонстрація екрана» – ось ключові слова наймасштабнішого і найважливішого інтелектуального змагання України. На чотири дні всі регіони нашої країни об’єдналися в інтелектуальний інтернет-зв’язок, який локалізувався у Києві і до якого кожен учасник та учасниця долучалися, щоб розповісти про свої унікальні наукові проєкти, ідеї, дослідження.

Виклики 2020 року дають можливості стати гнучкими. Це відчули на собі й конкурсанти. Нові правила, нові умови, нові стандарти міжнародного зразка, новий досвід – це те, що пропонував цього року своїм учасникам конкурс. Постерний захист вони сприйняли на «ура», а конференція, на якій учасники один перед одним презентували результати своїх робіт, активувала цікавість та допитливість до проєктів колег. Адже саме конференція дала змогу запитувати в інших конкурсантів про деталі їхніх наукових результатів. Це був неймовірний нетворкінг та відчуття спільноти, яка рухається в одному напрямі.

Онлайн-версія змагання надала ще один пул захопливих можливостей: на відкритті та закритті конкурсу учасники мали унікальний шанс не тільки почути спікерів світового масштабу, а ще й поставити їм свої запитання. Телемости з Мексикою та Америкою з очільником MILSET і Національної мережі науки та технологій Мексики – RED – Роберто Ідальго і провідним науковцем і керівником проєктів NASA Хорхе Сотомайором для конкурсантів стали найбільшим враженням за все змагання. Запитання від них безперестанку летіли у стрічку чату «Zoom» та у розділ для коментарів під трансляцією на ютубі. Мотивувальні вітання молоді дослідники отримали і з Міністерства освіти і науки України. На відкритті його очільник Сергій Шкарлет висловив своє захоплення поколінню, яке рухає цей світ, навчає та дивує всіх, бо мислить поза межами можливого, намагаючись змінити світ навколо себе. А до трансляції закриття долучилася заступниця міністра Любомира Мандзій, яка впевнена, що фінал конкурсу дав змогу прокачати нові здібності й компетентності.

Особливими також стали і включення з радником Генерального директора ЮНЕСКО Жаном-Полем Жусто Нґоме Абьяґою, а також із дипломатами українського посольства у США, які вийшли на зв’язок з Вашингтону.

І нарешті результат: 267 – бронзових медалей, 178 – срібних і 66 золотих нагород. Дипломи, призи і медалі вирушають до своїх власників і власниць, комп’ютери охолоджуються, у кабінетах очікування «Zoom» зникла черга учасників на приєднання до конференції, конкурс-захист минув. Однак залишив неймовірні згадки, щедрий урожай юних талантів і надії на нові та ще крутіші результати.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.