Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 7 common:people_all_forms

Досягнення юних фольклористів

Date: 27 квітня 2021 о 19:51
935 views

Український фольклор як складник народної культури є важливим чинником формування національно свідомої особистості, розвитку її духовного світу, морально-естетичного, культурного, виховного аспектів. Саме завдяки народній творчості розуміємо ментальність, психологічні особливості народу, простежуємо джерела культурних традицій, звичаїв, обрядів. Вивчаючи фольклор, учні пізнають світ, набувають практичних навиків пошуково-дослідницької роботи, розвиваються творчо, формують ціннісні орієнтири.

Розкрити красу та мудрість народної фольклорної спадщини, привити потребу знати, вивчати, розуміти цей неповторний скарб народної творчості, навчити співати фольклорні твори (і повірте, що це не легко!) – ось завдання, які ставить перед собою і успішно виконує керівник секції фольклору Золочівської Малої академії наук учнівської молоді Ольга Богданівна Чепелюк. Навчальна програма секції передбачає поглиблене вивчення народної творчості, формування компетентностей, необхідних для проведення самостійних досліджень у галузі української фольклористики. За багаторічне функціонування вихованці секції зібрали, дослідили та описали безліч найрізноманітніших фольклорних традицій нашого краю: колядки, щедрівки, гаївки, весільна обрядовість, обжинки, поховальна обрядовість, вечорниці, купальські пісні і т.д. Зібраного матеріалу вистачить на не одну збірку!

Крім секції фольклору Золочівської МАН Ольга Богданівна керує чудовим фольклорним ансамблем ЦДЮТ «Древо», відомим не тільки на Золочівщині, а й за її межами. Основу репертуару ансамблю якраз і складають зібрані вихованцями секції фольклору пісні та обрядові дійства. Наприклад, молодша група ансамблю «Древо» зараз розучує гаївки, зібрані та описані у науково-дослідницькій роботі Катерини Берегулі «Маловідомі гаївки села Махнівці». А гаївка «Що то мені за гаївка», записана у цьому ж селі, принесла старшій групі ансамблю «Древо» перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Сонячна домінанта». Як бачимо, подібна співпраця є чудовим прикладом поєднання та взаємодоповнення теорії і практики у позашкільній освіті.

Окремо кілька слів хочеться сказати про талановитого педагога, професійного фольклориста, неповторну самобутню співачку, чудову, добру і відкриту людину, невтомну бджілку-господиню, чарівну тендітну жінку Ольгу Богданівну Чепелюк. Пані Оля власним прикладом, своєю любов’ю до народної творчості виховала не одне покоління учнів. І зараз вже колишні вихованці запрошують ансамбль «Древо» (як професіоналів) на власне весілля  для обрядового супроводу. Саме завдяки таким натхненним та професійним педагогам-фольклористам ми можемо бути впевнені, що народна творчість, багатовікова культурна спадщина нашого народу буде збережена та передана наступним поколінням.

Вивчаймо та пропагуймо своє! Це наша ідентичність, наше минуле, без якого неможливим буде наше майбутнє як нації!

Comments:
Only authorized users can leave comments.