Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського

Дата: 1 березня 2018 о 11:28, Оновлено 1 березня 2018 о 12:58
1,205 переглядів

Юні дослідники!

Природа дарує людству багатство кристалів. Це і сніг, і цукор, і коштовні ювелірні прикраси. А чи можна створити кристал власноруч? Звичайно! Для цього вам знадобиться прозора склянка, паличка, нитка, фільтр (паперовий або марлевий), вода, а також речовина, з якої буде рости кристал. І, звісно, слід запастися терпінням і ретельно виконувати інструкції.
На кожній кухні можна знайти сіль чи цукор. Одну з цих речовин (на вибір) цьогоріч ви маєте вибрати для вирощування кристалів.

Експериментуйте, вчіться, творіть – і результат не змусить себе чекати. Вирощені кристали, належно упаковані та підписані (хімічна формула використаної речовини, прізвище та ім’я учасника, клас, навчальний заклад, населений пункт, область), передайте працівнику обласного територіального відділення Малої академії наук України до 31 березня 2018 року. В кого такої можливості немає, можна надіслати відеосюжет тривалістю до 3 хв (або відповідне посилання на нього) про процес вирощування кристалу і кінцевий результат зі своїми коментарями на електронну адресу crystals.lviv@gmail.com.

Всеукраїнський конкурс юних дослідників

«Кристали» імені Євгена Гладишевського

Метою проведення Конкурсу є популяризація знань з хімії та суміжних галузей науки, підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності.

Конкурс проводиться для учасників двох вікових категорій:

середня – віком від 6 до 12 років включно;

старша – віком від 13 до 18 років включно.

Кожний учасник має право представити на Конкурс лише одну роботу.

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап – відбірковий (заочний);

ІІ етап – фінальний (Всеукраїнський, очний) – у травні в м. Львів.

Для участі в І етапі Конкурсу необхідно:

учасникам середньої вікової категорії – до 20 січня заповнити онлайн‑заявку на сайті НЦ «МАНУ» і підтвердити ознайомлення з правилами техніки безпеки під час виконання експерименту;

учасникам старшої вікової категорії – до 20 березня надіслати заявку (форма додається) та тези наукових досліджень (спостережень) українською або англійською мовами на електронну адресу crystals.lviv@gmail.com.

Вимоги до оформлення тез розміщуються на сайті НЦ «МАНУ».

Учасники середньої вікової категорії відповідно до поданих заявок
отримують інструкції для вирощування кристалів у домашніх умовах під наглядом дорослих.

До 31 березня учасники середньої вікової категорії передають працівнику обласного територіального відділення МАНУ вирощені кристали, належно упаковані та підписані (прізвище та ім'я учасника, клас, навчальний заклад, населений пункт, область),  які потім надсилаються організаторам на поштову адресу: Львівська обласна МАНУМ, вул. Коперника, 42, м. Львів, 79000 (з позначкою «Конкурс «Кристали»). Поштові витрати здійснюються за рахунок учасників конкурсу.

Учасники середньої вікової категорії, які не мають змоги передати кристали працівнику обласного територіального відділення МАНУ, можуть надіслати відеосюжет (або відповідне посилання на нього) тривалістю до 3 хв. про процес вирощування кристалу та кінцевий результат зі своїми коментарями на електронну адресу crystals.lviv@gmail.com.

ІІ етап Конкурсу для учасників старшої вікової категорії проводиться у формі захисту дослідницьких проектів.