Секція літератури презентує...

Дата: 1 листопада 2018 о 12:42

"Осіння елегія"

З метою кращого вивчення літератури рідного краю, розкриття чарівного світу осені  у творах  поетів-земляків; сприяння самореалізації творчих здібностей школярів; розвитку інтересу до звичаїв та традицій  нашої місцевості;  формування національної свідомості, загальнолюдських  цінностей учнів, виховання любові до природи, рідного краю, 23 жовтня, учасниками секції літератури Золочівської МАН  проведено  свято «Осіння елегія у нашому селі».  Інсценізатори: ведучий «Телестудії» Назар Станішевський, кореспондент Назар Муц (учні 9 класу) та синоптик, десятикласник  Богдан Рибка  налаштували  всіх присутніх на елегійний лад.
            Керівник секції Марія Рибка  радо вітала всіх шанувальників поезії: дирекцію школи та вчителів, учнів, батьків та гостей, зокрема, дев’ятикласників Жуківської  ЗОШ І-ІІ ст.  Запросила поринути в дивовижний і неповторний   поетичний осінній сад, і насолодитися чудовими плодами, що їх зростили земляки поети.

Інтонаційно і піднесено вели програму  ведучі - дев’ятикласниці Мар’яна Балич та Іванна Семираз. Роль символічної осені майстерно виконала Марія Муц, учениця 9 класу. Саме ця чудова пора року неймовірно описана митцями: М. Шашкевичем, В. Пачовським, Р. Завадовичем, М. Кутним, Л. Сидорович та поетом-початківцем, ученицею 7 класу Оксаною Гайдар.  Декламуючи їхні шедеври, гуртківці дали змогу  кожному відчути лагідний поетичний спів, що віддзеркалює любов до рідного краю. Здавалось, ніби вся природа співала тиху елегію.

Оскільки література – це один із видів мистецтва, що  тісно пов’язаний з іншими видами, то учасники зуміли поєднати її з музикою та хореографією. Світла радість і легка зажура звучали у  піснях     дев’ятикласниць:  «Осінь у моєму саду» та «Чарівниця - осінь»  (Дарії Вульчак)  та  «Листопад»  - (Василини Буняк).

З  цікавістю наші дослідники зачитували  прислів’я та приказки на осінню тематику, зібрані  з уст  рідних та односельців, а також про  осіннє багатство – ряд  календарних та релігійних свят.

Привернула увагу глядачів літературна композиція «Осінній вінок». Дівчата прикрасили його яскравими, барвистими, різнокольоровими стрічками – осінніми дивами, а потім  разом із хлопцями закружляли в осінньому вальсі.

Презентація з прекрасними осінніми пейзажами села, допомога оператора, вчителя Богдана Дмитровича Муца, виступ директора школи Анатолія Володимировича Галяна та фотографії доповнили свято. Відчутно було, що літературна вітальня подарувала всім листопад позитивних емоцій та незабутніх вражень.

Марія Рибка.