Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Секція фольклору ділиться досвідом

Дата: 15 лютого 2019 о 13:10, Оновлено 15 лютого 2019 о 13:17
Автор: Климук О. М.
157 переглядів

14 лютого 2019 року керівник та вихованці секції фольклору взяли участь у роботі навчального семінару-практикуму музичного та вокально-хорового жанрів під назвою «Музика і пісня вічні», який проходив у Золочівському районному Народному домі ім. І.Білозіра.

Головними завданнями, які ставить перед собою секція фольклору Золочівської МАН під керівництвом Ольги Чепелюк є збір, вивчення, дослідження та відтворення народної творчості Золочівщини. Український фольклор як складник народної культури є важливим чинником формування національно свідомої особистості, розвитку її духовного світу, морально-естетичного, культурного, виховного аспектів. Саме завдяки народній творчості розуміємо ментальність, психологічні особливості народу, простежуємо джерела культурних традицій, звичаїв, обрядів. Вивчаючи фольклор, учні пізнають світ, набувають практичних навиків пошуково-дослідницької роботи, розвиваються творчо, формують ціннісні орієнтири. Навчальна програма секції передбачає поглиблене вивчення народної творчості, формування компетентностей, необхідних для проведення самостійних досліджень у галузі української фольклористики.

Програма має і практичну складову: закріплення вивченого матеріалу за допомогою різних видів завдань; формування навичок дослідницької, пошукової роботи, вмінь збирання та паспортизації, аналізу й інтерпретації автентичних джерел; засвоєння етики спілкування у процесі записування фольклорного матеріалу, вміле застосування отриманих знань на практиці; здобуття навичок роботи з організації фольклорних дійств, підготовки тематичних свят тощо. Частина вихованців секції входить до старшої групи фольклорного ансамблю «Древо», що дає можливість застосовувати на практиці набуті знання та пропагувати народну творчість, доносячи її до глядачів на різноманітних концертах, конкурсах, виступах тощо.

14 лютого 2019 року керівник та вихованці секції взяли участь у роботі навчального семінару-практикуму музичного та вокально-хорового жанрів під назвою «Музика і пісня вічні», який проходив у Золочівському районному Народному домі ім. І.Білозіра.

 Під час семінару керівник секції Ольга Чепелюк порушила питання роботи музичного жанру, збереження та відродження народної автентичної пісні в районі, проблеми відродження фольклору, а також проблеми щодо пошуку нових матеріалів. Вихованці на практиці продемонстрували як працюють над відтворенням старовинних пісенних творів, правильністю звуковидобуття та особливостями єдиної манери виконання. Наприкінці семінару учасники секції провели із гостями семінару анкетування щодо побутування тих чи інших звичаїв, обрядів та маловідомих колядок у селах Золочівщини. Керівники аматорських колективів поділилися своїми планами щодо святкування Великодня та пошук спільними зусиллями нових гаївок, які побутують на теренах Золочівщини.

Керівник секції фольклору

Ольга Чепелюк

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.